Blog a já

Itálie

7. listopadu 2018 v 20:16 | Romča
Snoubenec jel na dvě noci služebně do Itálie a já mu řekla, že až dojede tak ať sebou doveze něco dobrého 😊. Chci se o tom taky podělit. Dovezl sušenky. Jsou takové suché. Malé chutnají i jemu. Já zas na toto teda moc nejsu.
A tady třeba pesto bazalkové.. Zkoušela jsem kupované a nevím jestli je to jen má zkušenost, ale vždy bylo víc oleje jak bazalky. Tohle bylo aromatické a řekla bych, že tam byla trpasličí bazalka. Ta je taková aromatická. A opravdu málo oleje. Tak si dáme zítra špagety s tímto pestem 😉. A toast mě strašně moc chutnal. Strašně ráda bych znala recept na těsto jestli mají nějaký speciální kvásek nebo je to jiná mouka. Bílý toast a hodně vláčný. Fakt super. Víno bylo trpké a hodně jiné než je u nás zvykem. Tak výborné spíš k jídlu a je i silné. Vůně taková zvláštní. Ale bylo dobré.
Vyzkoušela jsem i granátové jablko z tama a je jiné ve velikosti tam prodávají velké a u nás malé. Bylo šťavnaté.
Ještě jedno ovoce, které bylo jmenované jako exotické ovoce z Indie. Není ani nijak sladké a celkově není moc výrazné. Jsou tam semínka. Jsou takové tvrdé a je zvláštní. Tady jsem toto ovoce ještě neměla. A Lilince taky chutnalo.
Croissant s meruňkovou marmeládou, byl dobrý. Prišlo mě trošku suché těsto. Oni ho mají jiné a co říkal snoubenec tak mají v obchodě jiné než to co se vozí nám.
Ještě jedno takové šumivé víno. Bylo sladké, voňavé, ovocné.
Příští fotky bych přidala co tam měl za jídla. Je u nich zvykem ne jak u nás, že jí později a snad do půl dvanácté. Prý mají prvně několik chodů. Dovezl si sebou i sýry. Prý moc dobré a voňavé, ale to je zas něco co nejím vůbec. Tak nemám k tomu co říci.. Restauraci si užíval i když nebyl zvyklý na tolik jídel a většinou vše podávali s vínem.

Desing 02

10. října 2018 v 20:14 | Romča
Nějak se mi přestával líbit desing co tu byl a je tu tedy nový.
 
 

Reklama